شرکت تیسا طب نوین آزما

تعمیرات تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی

Tisa teb Novin Azma

اسپکتروفتومتر چیست (Spectrophotometer):

دستگاه اسپکتروفتومتر یا طیف سنجی به عبارتی واکنش نور ( فرابنفش یا مرئی ) و ماده را مورد بررسی قرار می دهد ، با توجه به میزان عبور %T یا جذب ABS نور غلظت مواد در یک نمونه تعیین می گردد ، منبع نور در این دستگاه برای محدوده VIS ویزیبل لامپ تنگستن و برای محدوده UV یووی لامپ دوتریم می باشد .

محدوده کاری این دستگاهها معمولا از 190 تا 1100 نانومتر می باشد ، این دستگاه قابلیت اندازه گیری و انالیز نمونه به صورت تک طول موج یا طیف سنجی ( اسکن Scan ) را داراست و در بازار به صورت تک پرتویی و دو پرتویی عرضه می گردد .

دستگاه اسپکتروفتومتر برای اندازه گیری و آنالیز مایعات طراحی شده و پس از اضافه کردن نمونه داخل سل مخصوص یا همان کووت که از جنس شیشه G و یا کوارتزQ است و قرار دادن این سل داخل هولدر درون دستگاه فرآیند خوانش ، آنالیز و اندازه گیری انجام می شود .

از این دستگاه در آزمایشگاههای کشاورزی ، آّب و خاک ، مواد غذایی ، آ ب و فاضلاب ، تحقیقاتی ، آرایشی و بهداشتی ، داروسازی و تشخیص طبی استفاده می شود.

اسپکتروفتومتر Spectrophotometer دستگاه اسپکتروفتومتر spect
اسپکتروفتومتر Spectrophotometer سل یا کووت اسپکتروفتومتر

ویسکوزیمتر چیست ( Viscometer ) :

ویسکوزیمتر دستگاهی آزمایشگاهی است که به اندازه گیری ویسکوزیته یا غلظت سیالات ( اندازه گیری مقاومت مایعات نسبت به تغییر شکل یا استرس ) می پردازد . برای موادی که ویسکوزیته آنها با جریان تغییر می کند از ویسکوزیمتر ویژه ای به نام رئومترRheometer استفاده می گردد .

در هنگام اندازه گیری مایع ویسکوز ثابت است و ابزار اندازه گیری ویسکوزیته داخل آن حرکت می کند ( ابزار اندازه گیری یا اسپیندل Spindle بر اساس غلظت نمونه دارای شکل و سطح مقطع متفاوت است ) نیروی کششی که سبب ایجاد حرکت نسبی سیال نسبت به سطح می شود به عنوان عامل اندازه گیری ویسکوزیته استفاده می شود . ویسکوزیته در قالب واحدهای پوازP ، سانتی پوازCP ، میلی پاسگال ثانیه mPA.Sو غیره بیان می شود .

از دستگاه ویسکوزیمتر در آزمایشگاههای صنایع آرایشی بهداشتی ، مواد شوینده ، قیر و آسفالت ، صنایع غذایی مثل آب میوه و عسل ، خوراک دام و کارخانجات آرد وغلات ، آزمایشگاه سرامیک و کاشی ، صنایع پلیمر و پتروشیمی و لبنیات و غیره استفاده می شود .

جهت کالیبراسیون دستگاه ویسکوزیمتر از VISCOSITY STANDARD محلول های استاندارد ( روغن استاندارد ) که توسط کمپانی های سازنده دستگاه ویسکوزیمتر با ویسکوزیته دقیق در دمای مشخص تولید می شوند استفاده می گردد .

ویسکوزیمتر Viscometer دستگاه ویسکوزیمتر Viscometer
ویسکوزیمتر Viscometer ست اسپیندل ویسکوزیمتر سری LV

پی اچ متر چیست ( PH Meter):

دستگاه پی‌اچ سنج یا پی‌اچ متر وسیله‌ای الکترونیکی است که جهت سنجش میزان اسیدی یا بازی بودن ماده به کار می‌رود. این دستگاه دارای یک الکترود برای اندازه گیری پی اچ و یک سنسور دما جهت نمایش دمای نمونه می باشد که پس از قرار دادن الکترود و سنسور دما داخل نمونه که معمولا به صورت مایع است عدد پی‌اچ و دما را روی صفحه نمایشگر خود نمایش می‌دهد .

الکترودهای دستگاه از جنس شیشه یا اپوکسی ساخته می شوند و سنسور دما معمولا به صورت غلاف دار و فلزی طراحی می شود ، در بعضی موارد الکترود پی اچ و سنسور دما بوسیله یک فیش به دستگاه متصل می شوند و در بعضی از مدل ها هر کدام فیش جداگانه مخصوص اتصال خود را به دستگاه دارند ( فیش BNC مرسوم ترین و پرمصرف ترین نوع فیش اتصال الکترود به دستگاه می باشد ) .

پی اچ متر در دو شکل پرتابل یا قابل حمل و رومیزی در بازار موجود است که معمولا توانایی اندازه گیری پی اچ از محدوده PH استاندارد 0 تا 14 را دارا هستند که اکثر کاربردها از جمله کاربردهای محلول‌های مبتنی بر آب را در بر می‌گیرد .

برای کالیبراسیون دستگاه پی اچ متر از بافرهای استاندارد که دارای عدد پی اچ و میلی ولت مشخصی می باشند استفاده می گردد ، فرایند کالیبراسیون به صورت تک و یا چند نقطه ای اجرا می شود که پر مصرف ترین بافر هایی که مورد استفاده قرار می گیرند بافر ۴ و ۷ و ۹ می باشند .

از دستگاه پی اچ متر در آزمایشگاه های صنایع غذایی ، آب و فاضلاب ، آرایشی و بهداشتی ، تحقیقاتی و آموزشی ، آب و خاک ، لبنیات ، کشاورزی و گیاه شناسی و غیره استفاده می شود .

پی اچ متر  PH Meter دستگاه پی اچ متر ph meter
پی اچ متر  PH Meter الکترود پی اچ متر Electrod ph

گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله برای تجهیزات خریداری شده از شرکت تیسا طب نوین آزما.

شرکت تیسا طب با در اختیار داشتن مهندسین با تجربه و دوره دیده در مبحث خدمات پس از فروش با اتخاذ زمان بندی و برنامه ریزی کارشناسی و داشتن امکانات مناسب و تخصصی تجربه متفاوتی را در ارائه خدمات پس از فروش در اختیار شما خواهد گذاشت.

مشاوره خرید جهت تجهیزات آزمایشگاهی

ارائه مشاوره تخصصی و اطلاعات جامع و فنی با اتکا به تجربه کارشناسان متخصص دوره دیده در شرکت تیساطب شما را در انتخاب تجهیزات با کیفیت متناسب با نیاز ش اصلی مجموعه یاری ریانده و از اتلاف هزینه و زمان و عدم دستیابی به نتیجه مطلوب و ضضرهای اقتصادی د رآینده جلوگیری می نماید.

نصب و راه اندازی تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت تیسا طب نوین آزما با ارائه خدمات تخصصی نصب و راه اندازی تجهیزات آزمایشگاهی شما از نحوه صحیح کاربری دستگاه ، شرایط محیطی مناسب ، عوامل آسیب زا و اقدامات مورد نیاز برای حداکثر بهره وری از تجهیزات آزمایشگاهی آشنا کرده و شما را در پیشبرد هرچه بهتر و سریعتر اهداف مجموعه یاری می رساند.

آموزش نحوه صحیح کاربری تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت تیسا طب نوین آزما با ارائه خدمات آموزشی عمومی و تخصصی در مورد کاربری تجهیزات آزمایشگاهی و سرویس های ادواری و همچنین نحوه صحیح نگهداری تجهیزات از آسیب های احتمالی(که درصد زیادی از علل خرابی تجهیزات را شامل می شود) جلوگیری کرده و از هدر رفت سرمایه و منابع مجموعه شما جلوگیری می کند.

سایت های مرتبط